Hero image

Nieuws

Update over de uitbreiding van onze datacenters

We breiden onze capaciteit gericht uit om te kunnen blijven voorzien in de groeiende vraag naar datasoevereine, Europese colocatiediensten. Hieronder geven we per regio een update van onze lopende uitbreidings- en nieuwbouwprojecten.

Datacenter Aalsmeer

Fase 1 van de uitbreiding van ons datacenter in Aalsmeer is eind 2025 afgerond. Daarmee is 2,4 MW extra IT-load en 1.800 m² extra datavloer beschikbaar gekomen voor onze klanten.

Ook is de laad- en losruimte aanzienlijk uitgebreid en verbeterd, zodat apparatuur rechtstreeks vanuit een vrachtwagen het gebouw in kan worden gebracht.

Inmiddels is ook fase 2 gestart. Daarbij wordt de eerste verdieping van het datacenter uitgebouwd. Deze fase levert opnieuw 2,4 MW IT-load en 1.800 m² extra datavloer op. De aansluiting op de bestaande infrastructuur staat gepland voor Q1 2027.

Datacenter Amsterdam 2

Op onze locatie aan de Stekkenbergweg in Amsterdam werken we aan een verdere upgrade naar de NorthC-standaard. Dit datacenter namen we in 2025 over van Colt.

De security wordt geüpgraded: de single person entry (circle lock) is geplaatst en wordt momenteel gereedgemaakt voor activatie. Ook worden op korte termijn kaartlezers geïnstalleerd.

Daarnaast hebben we de eerste datazaal ingericht volgens de NorthC-standaard; N+1-redundantie. Op dit moment richten we ook een tweede datazaal in volgens dezelfde standaard, met een IT-loadcapaciteit van 2 MW. De verwachte oplevering is in de eerste helft van 2027.

 

Datacenter Eindhoven 2

Eindhoven is een belangrijke groeiregio. Daarom breiden we onze capaciteit in deze regio verder uit. Op dit moment bouwen we 1,5 MW bij. De datazaal is al gereed en buiten werken we aan het plaatsen van de e-modules en generatorsets. Deze worden in mei 2026 getest. De verwachte oplevering is eind mei 2026.

 

Datacenters in Frankfurt

In de regio Frankfurt werken we aan in totaal 16 MW IT-load aan nieuwe datacentercapaciteit, verdeeld over drie nieuwbouw datacenters. Daarnaast zijn we na de overname in 2025 gestart met aanpassingen om het voormalige Colt-datacenter naar de NorthC-standaard te brengen.

 

Datacenter Berlijn

In Berlijn werken we aan de herontwikkeling van voormalige drukfaciliteiten van de Berliner Zeitung tot een nieuw datacenter. De vergunningsaanvragen zijn ingediend en het ontwerptraject loopt momenteel. Zodra er meer bekend is, delen we verdere updates.

Datacenter Basel (Arlesheim)

In Arlesheim, op de uptownBasel Innovationscampus, ontwikkelen we een nieuw high-density datacenter dat is voorbereid op AI- en HPC-toepassingen. De campus wordt een belangrijk platform voor onder meer medische en farmaceutische technologie, quantum computing en de verdere digitalisering van bedrijven in de regio. Op dit moment bevinden we ons in de engineeringsfase. De bouw start naar verwachting in de tweede helft van 2026 en het datacenter is naar verwachting beschikbaar vanaf 2027. Fase 1 biedt straks 3 MW IT-load, waarna de locatie uiteindelijk doorgroeit naar een totale capaciteit van 7,5 MW.

Datacenter Genève

Voor ons nieuwe datacenter in Genève is de vergunning inmiddels verleend. De locatie op campus The Hive, net buiten Genève, krijgt een totale IT-capaciteit van 4,5 MW, die gefaseerd beschikbaar komt in modules van 1,5 MW. De bouw start in het eerste kwartaal van 2026 en de oplevering staat gepland voor het tweede kwartaal van 2028.

 

Meer weten?

``Wilt u weten wat deze uitbreidingen voor u kunnen betekenen? Neem dan gerust contact met ons op.``

Offerte aanvragen

Contact

We helpen u graag verder

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Tips & nieuws over datacenters, dataopslag en andere ICT-uitdagingen ontvangen?

Meer weten hoe we met uw privacy omgaan? Lees onze privacyverklaring.